jtemplate.ru - free extensions for joomla

Aktualności

Historia

Tygodnik Solidarność

tysolpl

Dolnośląska Solidarność

block04

Przekażmy 1% podatku

1

Galeria

Aktualności

Porozumienie z 18 maja 2023

                                                                                                 Wrocław 19.05.2023r.

                                      

Podpisanie porozumienia w sprawie warunków finansowych pakietu socjalnego.

W nawiązaniu do ogłoszonej w dniu 16 marca 2023 decyzji o wygaszeniu produkcji autobusów we Wrocławiu informujemy, że w dniu 18 maja, 2023 zostało podpisane porozumienie pomiędzy Volvo Polska Sp. z o.o. i Międzyzakładową Organizacją Związkową NSZZ „Solidarność” Pracowników Volvo Polska Sp. z o.o. w sprawie warunków finansowych pakietu socjalnego dla pracowników objętych redukcją zatrudnienia w związku z zakończeniem produkcji autobusów we Wrocławiu. Celem porozumienia jest zapewnienie dodatkowego wsparcia finansowego pracownikom objętym redukcją.

Rozmowy Pomiędzy Zarządem Volvo Polska sp. z o.o. a MOZ NSZZ „Solidarność” Pracowników Volvo Polska sp. z o. o. dotyczące pakietu socjalnego (finansowego) rozpoczęły się 4 kwietnia 2024r. i zakończyły 18 maja 2023r.

Projekt porozumienia został zaakceptowany przez Komisję MOZ NSZZ „Solidarność” Pracowników Volvo Polska sp. z o.o. a następnie w dniu 18.05.2023r na spotkaniu informacyjnym z załogą Solidarność poinformowała o jego głównych założeniach i warunkach.

Kluczowe warunki finansowe porozumienia:

Staż pracy w Volvo Polska

Odprawa pieniężna

na mocy ustawy

Dodatkowa odprawa
do 2 lat włącznie 1- miesięczne wynagrodzenie brutto pracownika 3600 zł brutto x ilość lat zatrudnienia u Pracodawcy
powyżej 2 do 8 lat włącznie 2- miesięczne wynagrodzenie brutto pracownika
powyżej 8 lat 3- miesięczne wynagrodzenie brutto pracownika

Dla pracowników, którzy nie znajdą zatrudnienia u Inwestora lub w Grupie Volvo, z którymi rozwiązanie umowy nastąpi na mocy porozumienia stron, zostanie wypłacone odszkodowanie obliczone jako ekwiwalent pieniężny za urlop wypoczynkowy: 

a) 1 - miesięczne odszkodowanie - pracownik ze stażem pracy w Volvo Polska wynoszącym mniej niż 3 lata lub

b) 3 - miesięczne odszkodowanie - pracownik ze stażem pracy w Volvo Polska wynoszącym co najmniej 3 lata.

Inne niż finansowe aspekty wsparcia pracowników będą przedmiotem odrębnych rozmów i zawarcia porozumienia w późniejszym terminie.

Bogusław Jurgielewicz - Przewodniczący

 

 

ZMIANA DO POROZUMIENIA Z DNIA 18.05.2023 r.

Komunikat Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Volvo Polska Sp. z o.o. z dnia 24.10.2023

znaczek stary

Informujemy, że w dniu 24.10.2023r wszystkie organizacje związkowe działające w Volvo Polska Sp. z o.o. otrzymały od Zarządu Volvo zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych (pierwszy etap). Zwolnienia zostaną przeprowadzone w terminie od 31.12.2023r do 31.01.2024r.

Pracownicy objęci zwolnieniem w pierwszym etapie, będą informowani od połowy listopada.

Pracodawca zada pytanie do pracowników, w jakiej formule chcą rozwiązać umowę o pracę.

  1. Ustawowej za wypowiedzeniem skróconym do jednego miesiąca,
  2. Za porozumieniem stron ze wskazaniem podstawy prawnej - Ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników1) art. 10.

Objętych zwolnieniem grupowym w pierwszym etapie będzie ok. 340 pracowników produkcji, logistyki i ok. 50 pracowników administracyjno - biurowych.

Zgodnie z ustawą o zwolnieniach grupowych został w zawiadomieniu wskazany termin 20 dni na zawarcie porozumienia i przyjęcie regulaminu zwolnień.

Przypominamy, że NSZZ „Solidarność” Pracowników Volvo Polska przeprowadziła cały proces uzgodnień pakietów socjalnych zarówno finansowych i niefinansowych dla pracowników objętych zwolnieniami i podpisała stosowne porozumienia.

W razie pytań zapraszamy do biura Komisji.       

 

Wycieczka do Karpacza Simoldes Plasticos

ZNACZEKSIMOLDES1 Wang

Wycieczka do Karpacza członków Solidarności Simoldes Plasticos (30 września 2023r).

Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Oddział Simoldes Plasticos zaprasza członków związku i ich rodziny do wzięcia udziału w wycieczce rodzinnej do Karpacza. 

Termin wycieczki:
30 września 2023r. 

Wyjazd: 30 września  (sobota) Jelcz Laskowice (parking centrum sportu) o godzinie 6.30, 6,45 Oława przystanek autobusowy ul. B. Chrobrego (nie daleko Kwadraciaka).

Powrót: 30 września wyjazd z Karpacza około godziny 17.00.

W wycieczce mogą wziąć udział członkowie związku NSZZ „Solidarność” oraz członkowie ich rodzin (współmałżonek oraz dzieci uczące się do 25 roku życia, partner, partnerka).

Koszt wycieczki:

20 zł od osoby - jest to kaucja, która zostanie zwrócona w autobusie,

Jak się zgłosić?
Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie, przez wysłanie wiadomości sms zgłoszenie u Przewodniczącej Izabeli Mądry lub Katarzyny Reut do dnia 25 września 2023r. 

Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

W przypadku zbyt małej liczby zgłoszeń wycieczka zostanie odwołana

Serdecznie zapraszamy

                                               Izabela Mądry - Przewodnicząca

 

 

 

Msza Święta w intencji "Solidarnośći" Pracowników Volvo

IMGP9045

Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Volvo Polska sp. z o.o. informuje, że w najbliższą niedzielę w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Jelczu – Laskowicach, o godzinie 12.30, jak co roku odbędzie się Msza Święta w intencji Solidarności Volvo z okazji 27 rocznicy powstania organizacji oraz w 39 rocznicę śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i w 6 rocznicę wprowadzenia relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Serdecznie zapraszamy.

Solidarność Volvo 

 

 

Wycieczka do Karpacza Volvo

Snieżka2023 Wang

Wycieczka do Karpacza (30 września 2023r.)

Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” zaprasza członków związku i ich rodziny do wzięcia udziału w wycieczce rodzinnej do Karpacza. 

Termin wycieczki:
30 września 2023r. 

Wyjazd: 30 września  (sobota) parking nr 1 Volvo Polska o godzinie 6.00, Jelcz Laskowice (parking Centrum Sportu) godz. 6.30.

Powrót: 30 września  wyjazd z Karpacza około godziny 17.00.

W wycieczce mogą wziąć udział członkowie związku NSZZ „Solidarność” oraz członkowie ich rodzin (współmałżonek oraz dzieci uczące się do 25 roku życia, partner, partnerka).

Koszt wycieczki:

20 zł od osoby (kaucja zostanie zwrócona w autobusie),

Jak się zgłosić?
1) zgłoszenia przyjmowane są w biurze Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Volvo Polska  do dnia 15 września 2023r.  – pokój nr 011 (parter w budynku wartowni nr 1); tel. 71/3021795

2) pocztą elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.).

3) lub przez wysłanie sms na nr. Tel. 609 010 106.

Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

W przypadku złej prognozy pogody termin wycieczki zostanie przeniesiony na dzień 7 października 2023r. o czym uczestnicy zostaną powiadomieni na 3 przed wyjazdem.
Kaucję należy dokonać w biurze Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Volvo Polska (prosimy o dokonanie wpłaty z wyliczoną kwotą 20zł)

Serdecznie zapraszamy

 

 

© 2023 Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ "Solidarność" Pracowników Volvo Polska sp. z o. o.

Jak przystąpić2