Wybory w Simoldes Plasticos sp. z o.o.

Komunikat nr. 1 z dnia 26.01.2024r

Międzyzakładowej Komisji Wyborczej NSZZ „Solidarność” Pracowników Volvo Polska sp. z o.o dla Oddziału NSZZ „Solidarność” Simoldes Plasticos Polska Sp. z o.o.

Zgodnie z uchwałą Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” wybory władz statutowych Komisji Zakładowych / Międzyzakładowych / Oddziałowych muszą zostać przeprowadzone w terminie nie dłuższym niż 3 miesiące od chwili zrejestrowania organizacji.

Komisja MOZ NSZZ „Solidarność” Pracowników Volvo Polska sp. z o.o. w dniu 9 stycznia 2024 roku pojęła Uchwałę nr 2/2024 ws. utworzenia Oddziałowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność” Simoldes Plasticos Polska sp. z o.o.

Komisja MOZ NSZZ „Solidarność Pracowników Volvo Polska scedowała na Międzyzakładową Komisję Wyborczą uprawnienia tj.

1. ustalenie kalendarza wyborczego wyborów na delegatów w Oddziałowej Organizacji Związkowej Simoldes Plasticos Polska sp. z o.o.,

2. przygotowanie wyborów od strony organizacyjno-programowej,

3. przeprowadzenie wyborów delegatów na oddziałowe zebranie delegatów, oraz delegatów na Międzyzakładowe Zebranie Delegatów,

4. prowadzenie rejestru zgłoszonych pisemnie kandydatów do władz Oddziałowej Organizacji Związkowej,

5. informowanie o zgłoszonych kandydaturach,

6. nadzorowanie wydawania mandatów na Oddziałowe Międzyzakładowe zebranie delegatów,

7. powiadomienie delegatów oraz Regionalnej Komisji Wyborczej o terminie

Przeprowadzenia wyborów,

Międzyzakładowa Komisja Wyborcza zgodnie z uchwałą Komisji MOZ ustaliła klucz wyborczy:

tj. na każde rozpoczęte 10 członków przypada 1 mandat na delegata. Oznacza to, że w oddziale Simoldes Plasticos Polska Sp. z o.o przysługuje 16 miejsc mandatowych.

Wybrani delegaci dokonają wyboru władz Oddziałowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” Simoldes Plasticos Polska.

Podczas wyborów będą również wybierani delegaci na Międzyzakładowe Zebranie Delegatów MOZ NSZZ „Solidarność” Pracowników Volvo Polska sp. z o.o. liczba miejsc mandatowych 16.

Międzyzakładowa Komisja Wyborcza postanawia przeprowadzić wybory na delegatów w Oddziałowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” Simoldes Plasticos Polska Sp. z o.o. w Jelczu – Laskowicach poza zebraniem (z urną) o czym została powiadomiona Regionalna Komisja Wyborcza.

Komisja Wyborcza ustaliła jeden okręg wyborczy.

Termin wyborów 13 lutego 2024 roku

Zgłoszenia na kandydata można składać u Izabeli Mądry do dnia 9 lutego 2024 roku.

Karty zgłoszeniowe w formie papierowej dostępne u Izabeli, oraz w formie elektronicznej LINK

Przewodniczący MKW                                                              Sekretarz MKW

Bogusław Jurgielewicz                                                                   Piotr Bartków