Posiedzenie Komisji Zakładowej

ZNACZEK VOLVO

1 grudnia 2015roku odbyło się posiedzenie Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Volvo Polska Sp. z o.o.

Wybory SIP

Przewodnim tematem posiedzenia Komisji Zakładowej było omówienie i przyjęcie Regulaminu Wyborów Społecznych Inspektorów Pracy (wydziałowych oraz zakładowego) dla zakładu Volvo Polska Sp. z o.o. Następnie została powołana Zakładowa Komisja Wyborcza, która przygotuje harmonogram i terminy wyborów.

Odezwa na apel.

Odpowiadając na Apel XXVII Walnego Zebrania Delegatów Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” ws. akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy dla Polaków na Wschodzie” Komisja Zakładowa postanowiła przekazać w imieniu członków Solidarność Volvo darowiznę w kwocie 1000zł.

Obchody XX rocznicy.

Komisja Zakładowa przyjęła wstępny kalendarz obchodów XX rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” Pracowników Volvo Polska Sp. z o.o. Przypominamy, że nasza organizacja została zarejestrowana 12 września 1996r. Zatwierdzony kalendarz obchodów zostanie podany do wiadomości członków związku na początku 2016r., po zatwierdzeniu budżetu.

Historyczna decyzja.

Podczas posiedzenia Komisja Zakładowa podjęła decyzję o wykonaniu Sztandaru Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Volvo Polska Sp. z o.o. Uchwała o nadaniu i poświeceniu Sztandaru zostanie zrealizowana podczas uroczystości na Jasnej Górze w dniu 18 września 2016r.

Sytuacja w zakładzie.

Burzliwą dyskusję trwającą ponad godzinę wywołał temat sytuacja i atmosfera w VPI. Wielu członków Komisji Zakładowej sygnalizowało odczuwalny zły klimat, jaki panuje w sektorze autobusowym. Pracownicy skarżą się na zbyt duże obciążenie pracą w szczególności przy wprowadzaniu czterotaktu na linii C. Duże poruszenie wśród pracowników wywołuje zlecanie przez kierownictwo zakładu prac firmom zewnętrznym, co zdaniem pracowników powoduje większe ich obciążenie pracą oraz obniżeniem jakości.

Komisja Zakładowa zobowiązała Prezydium Komisji do przekazania Zarządowi Spółki Volvo informacji omawianych problemów występujących w obszarze VPI, oraz podjęcia konstruktywnych rozmów z kierownictwem spółki w celu ich rozwiązania.