Spór zakończony.

W dniu 12 czerwca 2015 zostało podpisane porozumienie pomiędzy Volvo Polska Sp. z o.o. i Zakładową Organizacją Związkową NSZZ „Solidarność” Pracowników Volvo Polska w sprawie procesu i zasad wygaszania działalności operacyjnej VCE we Wrocławiu. Porozumienie zostało zawarte w związku z decyzją Zarządu Grupy Volvo o wycofaniu z produkcji w 2015 r. produktu koparko-ładowarki i w konsekwencji redukcją zatrudnienia w VCE.

Celem porozumienia jest zabezpieczenie jak największej ilości miejsc pracy dla pracowników VCE przejawiające się w szczególności zapewnieniem przez Pracodawcę pracownikom objętym likwidacją VCE 60 miejsc pracy na stanowiskach robotniczych w obszarze VPI oraz zapewnienie wsparcia osobom zwalnianym.

W porozumieniu zostały uzgodnione przede wszystkim:

1. Zasady przejęcia pracowników VCE przez VPI.
  2. Zasady zwolnienień pozostałych pracowników VCE.