jtemplate.ru - free extensions for joomla

Aktualności

Historia

Tygodnik Solidarność

tysolpl

Dolnośląska Solidarność

block04

Przekażmy 1% podatku

1

Galeria

Komunikat Prezydium KM NSZZ „Solidarność” Pracowników Volvo Polska Sp. z o.o. z dnia 18.02.2022r.

hqdefaultHHIVWR57

Dotyczy: prowadzonych rozmów w sprawie podwyżek wynagrodzeń na 2022r.

Informujemy, że Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Volvo Polska Sp. z o.o. w dniu 1 lutego wyznaczyła zespół negocjacyjny do prowadzenia rozmów z Zarządem Volvo Polska Sp. z o.o. ws. podwyżek wynagrodzeń na 2022r.

W związku z brakiem wspólnej reprezentacji i wspólnego stanowiska trzech działających w Volvo Polska Sp. z o.o. Organizacji Związkowych, każda z nich wystąpiła i prowadzi odrębne rozmowy dotyczące podwyżek wynagrodzeń zgodnie z ustawą o związkach zawodowych.

Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” oświadcza, że jako jedyna reprezentatywna organizacja związkowa działająca w Volvo Polska Sp. z o.o. będzie prowadziła rozmowy niezależnie od pozostałych działających w Volvo Polska Sp. z o. o. niereprezentatywnych organizacji związkowych w dobrej wierze i poszanowaniu interesów zbiorowych pracowników Volvo Polska, uwzględniając sytuacje związaną ze wzrostem cen i usług (inflacja średnioroczna 5,1% inf. GUS z dnia 14 stycznia 2022r), sytuacji ekonomicznej zakładu pracy oraz ilości zamówionych autobusów. 

Jednocześnie informujemy, że każdy zakład pracy prowadzący negocjacje w różnych sprawach opiera się na własnych zasadach. Nie możemy porównywać innych zakładów pracy zero jedynkowo np. Volvo – Solaris. Sytuacja ekonomiczna, portfel zamówień, poziom wynagrodzeń Spółki Solaris jest zupełnie odmienny niż w Volvo.

Uważamy, że argument wskazywany przez pozostałe związki zawodowe prowadzące działalność w Volvo Polska Sp. z o.o. potocznie mówiąc żądamy tak, jak w Solarisie jest w obecnej sytuacji Volvo Polska Sp. z o.o. delikatnie mówiąc nie na miejscu.

Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Volvo Polska Sp. z o.o. informuje, że prowadzi swoje działania zgodnie z ustawą o związkach zawodowych i w żaden sposób nikogo nie dyskryminuje i w żaden sposób nie narusza Konstytucji Rzeczpospolitej.

MOZ NSZZ „Solidarność” Pracowników Volvo Polska Sp. z o.o. nie wyraża zgody na przystąpienie przez MMOZ „Nowa Idea” do sporu zbiorowego dotyczącego przeniesienia podwozi autobusowych do Szwecji, który został wszczęty przez naszą organizację.

 

                                                         Ze związkowym pozdrowieniem

                                            Bogusław Jurgielewicz - przewodniczący

 

 

© 2024 Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ "Solidarność" Pracowników Volvo Polska sp. z o. o.

Jak przystąpić2