jtemplate.ru - free extensions for joomla

Aktualności

Historia

Tygodnik Solidarność

Wyszyński

Galeria

OpenFinance

OF 205489 SolidarnoscBan 200x800 ET 01

Komunikat Prezydium (24)

 

Bardzo ważna informacja w centrum przemysłowym zostaje wprowadzony 9 miesięczny okres rozliczeniowy od 1 kwietnia do 31 grudnia 2020r.

Porozumienie składa się z dwóch części. Pierwsza część dotyczy dwóch tygodni, druga kolejnych dwóch tygodni.

Warunki na pierwsze dwa tygodnie.

  1. Od najbliższego poniedziałku 23 marca do piątku 27 marca pracownicy idą na 5-cio dniowy urlop, przy czym urlop wakacyjny zostanie skrócony do 11 dni.
  2. W terminie od 30.03.2020r do 31.03.2020r będziemy na tak zwanym postojowym. W tym czasie pracownik zostaje w dyspozycji pracodawcy.
  3. W okresie od 1 do 3 kwietnia dni wolne od pracy, za które zostaną wyznaczone robocze soboty w terminie do końca roku. Pamiętajmy, że jeżeli ktoś w tym czasie będzie na L4 będzie musiał pracować w wyznaczone soboty.

W przypadku, gdy sytuacja będzie wymagała przedłużenia zamknięcia produkcji w kolejnych dwóch tygodniach będą obowiązywały następujące zasady:

  1. W okresie od 6 do 7 kwietnia 2020r kwietnia dni wolne od pracy, za które zostaną wyznaczone robocze soboty w terminie do końca roku. Tu ta sama sytuacja. Pamiętajmy, że jeżeli ktoś w tym czasie będzie na L4 będzie musiał pracować w wyznaczone soboty.
  2.  W okresie od 08.04.2020 - 10.04.2020 będziemy, na postojowym. W tym czasie pracownik zostaje w dyspozycji pracodawcy.
  3. W okresie od 14 do 17 kwietnia 2020r pracownicy VPI korzystać będą z następujących rozwiązań stosowanych adekwatnie do indywidualnej sytuacji pracownika - wykorzystanie zaległych urlopów, opieka nad dzieckiem, możliwość urlopów bezpłatnych na wniosek pracownika, wnioski o dni usprawiedliwione niepłatne (dni te będą zaplanowane dla VPI jako nieprodukcyjne).

To najważniejsze zapisy uzgodnionego porozumienia miedzy funkcjonującymi Volvo Polska organizacjami związkowymi a Zarządem Volvo Polska.

                                                                       Ze związkowym pozdrowieniem

                                                                              Bogusław Jurgielewicz

 Link do komunikatu na YouTube:

https://youtu.be/f5DJZMEi88Y

 

© 2022 Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ "Solidarność" Pracowników Volvo Polska sp. z o. o.

Jak przystąpić2