jtemplate.ru - free extensions for joomla

Aktualności

Historia

Tygodnik Solidarność

tysolpl

Dolnośląska Solidarność

block04

Przekażmy 1% podatku

1

Galeria

Przypominamy program wycieczki do Lwowa

 

Ukraina-Lwów i Złota Podkowa

Lwów – miasto usytuowane, podobnie jak Rzym, na siedmiu wzgórzach. Jego położenie sprawia, że miasto pod względem klimatu, flory i fauny jest miastem wschodu i zachodu, miastem na styku cywilizacji, świata łacińskiego i prawosławia, miastem budowanym przez Rusinów, Polaków, Ormian, Żydów, Niemców, Greków i inne narody

 

termin:  22-24.06.2018                  

  

1. dzień:wyjazd z Wrocławia o godzinie 04.00, przyjazd do Lwowa, spotkanie z miejscowym przewodnikiem czas wolny w Rynku na wymianę pieniędzy w kantorach i kawę; spacer po mieście w trakcie którego zwiedzimy: Katedrę Łacińską – jeden z dwóch czynnych kościołów katolickich we Lwowie, Kaplicę Boimów – pomnik architektury i rzeźby manierystycznej (z zewnątrz), Katedrę Ormiańską – budowla nawiązująca swym stylem do architektury kolonii ormiańskich na Krymie; Czarną Kamienicę-zwaną „Małym Wawelem”,przejazd do hotelu*** zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami, obiadokolacja, nocleg.

2. dzień: po śniadaniu, wyjazd na trasę "Złotej Podkowy"- malowniczy szlak, na którym leżą najważniejsze zabytki regionu. Złoczów - zwiedzanie zamku należącego niegdyś do rodziny Sobieskich i Radziwiłłów. Podhorce - rezydencja Koniecpolskich, Rzewuskich, Ossolińskich, Klasztor Bazylianów. Olesko - zwiedzanie zamku, w którym urodził się Jan III Sobieski oraz Michał Korybut Wiśniowiecki- obecnie siedziba filii Lwowskiej Galerii Narodowej. Powrót do Lwowa. Czas wolny na zakupy, obiadokolacja, nocleg.

3.dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniuwyjazd z przewodnikiem na dalsze zwiedzanie Lwowa: Cmentarz Łyczkowski –jeden z największych cmentarzy w Europie nazywany ”lwowskim Pere Lachaise”, cmentarz Orląt Lwowskich; objazd miasta autokarem – Park Stryjski (obecnie Kilińskiego), wzgórze Wóleckie, postój przy pomniku Pomordowanych Profesorów Lwowskich; obiad w restauracji, wyjazd w kierunku granicy. Przyjazd do Wrocławia w godzinach wieczornych.

CENA OBEJMUJE:

 • transport autokarem, opłaty drogowe, parkingi

 • zakwaterowanie: 2 noclegi we Lwowie, hotel***

 • wyżywienie: 2x śniadania, 2x obiadokolacje, 1x obiad

 • lokalnego przewodnika

 • opiekę pilota na całej trasie

 • ubezpieczenie KL i NNW

 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

  Na bilety wstępu wg programu: Cmentarz Łyczakowski, Katedra Ormiańska, Katedra Łacińska, zamki na szlaku Złotej Podkowy,Opera Lwowska. system słuchawkowy TOUR GUIDE : 50 złotych, płatne u pilota w autobusie.

  Do wjazdu na teren Ukrainy, potrzebny jest ważny paszport!!!

 

 

      

© 2024 Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ "Solidarność" Pracowników Volvo Polska sp. z o. o.

Jak przystąpić2