Jan Jurijków

Z wielką przykrością informujemy, że dnia 4 kwietnia 2017 roku.

zmarł nagle nasz drogi Kolega

śp. Jan Jurijków

Jurijków1

Jan Jurijków – ur. 29 sierpnia 1950 roku.

W latach 1981-1989 prowadził działalność opozycyjną w ramach tzw. ,,Grupy Jelczańskiej” na terenie Jelczańskich Zakładów Samochodowych. Przewodniczący oddziału. Zbierał składki na działalność związkową oraz redagował i kolportował nielegalne wydawnictwa podziemne, ulotki i czasopisma, m.in.: ,,Gross Rosen”, „Z Dnia na Dzień”, ,,Solidarność Walcząca”, ,,Tygodnik Wojenny”, ,,Podaj Dalej”. Poza tym angażował się w przekazywaniu informacji o bieżącej sytuacji politycznej redakcjom pism ,,Z Dnia na Dzień”, ,,Solidarność Walcząca” oraz Radiu Wolna Europa.

Od 2000 roku zatrudniony w Volvo Polska Sp. z o.o. we Wrocławiu.

W latach 2002 do 2014 był Członkiem Prezydium Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Volvo Polska, od 2015 roku Przewodniczący Koła Emerytów i Rencistów.

Pogrzeb odbędzie się 10 kwietnia (poniedziałek) 2017r. w Jelczu-Laskowicach. Msza św. o godz. 12.00 w kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Jelczu-Laskowicach. Uroczystości pogrzebowe po mszy św. na cmentarzu w Chwałowicach.